Etiketler: regresyon nedir

12 Oca 2018

Regresyon Uygulamaları

Regresyon geçmişte yaşanmış olayların zihinde yeniden canlandırılması halidir.
Bu çalışma bilinçaltımızın anne rahminde var olduğumuz andan itibaren kaydettiği olaylara gidip, o olaylarda hissettiğimiz tüm olumsuz duygularımızı boşaltmak ve boşalan bu duyguların yerine olumlu, güzel, insani duygular yerleştirmek üzere kullandığımız çok basit bir yöntemdir
Amaç geçmişin şimdiyi ve geleceğimizi etkilemesine son vermektir.

Anne rahminde var olduğumuz andan itibaren insan bedeni duygu üretmeye ve biriktirmeye başlar. Duygu üretiminin amacı bedeni korumaktır. Fakat bilinçaltımızda biriken bu duygulardan olumsuz olanları ne yazık ki geleceğimizi mutlu, üretken yaşamımızı engelleyen en güçlü enerjidir.
Bastırılmış her olumsuz duygunun enerji döngüsü yarım kalmış, ömrünü tamamlayamamıştır. Döngüsünü tamamlayamamış bu duygular enerji üretir ve bedenimizde varlığını sürdürür yani canlı kalır.
İlerleyen yıllarda, daha öncekine benzer olaylarla karşılaşılması halinde bu duygular çok daha şiddetli olarak kendini hissettirir..

Duyguların döngülerini yani ömürlerini tamamlamaları sönümlenmeleri gerekir. Bu döngüyü tamamlamazsa içerde büyümeye ve sıkıntı yaratmaya devam ederler. Bu duyguları içimizde sıkı sıkı tutmaya, uyutmaya, bastırmaya devam ettikçe onlar güç kazanır ve yaşam kalitemizi bozmaya başlarlar. Bu durumdan kurtulabilmenin yolu negatif duyguların boşaltılmasıdır.
Örneğin çocukken köpekten kormuş birinin bu korku duygusu boşaltılmamışsa bu duyguyu içinde taşır. Kaç yaşına gelirse gelsin her köpek gördüğünde tekrar korkmasının sebebi, içinde titreşen aslında çocukluğunda yaşadığı o korkudur. Bu duygu boşaltılmadığı sürece kişiye ikna amaçlı söylediğiniz her şey boşa gidecektir.

Birikmiş olumsuz duygular insan zihnini bir sis bulutu gibi sarar. Zihinsel berraklığı engeller, irademizi baskılar, Kişi içinde bulunduğu mevcut durumu, olduğundan çok daha fazla korkunç, ürkütücü, karamsar görür ve olumsuz olarak algılar.

REGRESYON uygulamaları bastırılmış olumsuz duyguların boşaltılmasına, döngüsünü tamamlamasına devamında olumlu, güzel, insanı duygulara dönüştürülmesine yönelik bir çalışmadır. Amacı en derinde yatan olumsuz duyguları açığa çıkarmak ve sorun yaratan nedeni kökünden halletmektir. Olumsuz duyguları boşaltmaya başladığımız andan itibaren iyi hissetmeye başlarız.

REGRESYON GEÇMİŞİN GEÇMİŞTE BIRAKILMASI İÇİN YAPILAN BİR ÇALIŞMADIR.
Aşırı yemek, kontrol edemediğiniz öfke, sıkıntı, kaygı, üzüntü gibi duygularınız, sigara ya da devamlı alışveriş gibi bağımlılıklar kedi köpek vb. korkular ya da uçak, kapalı yer korkusu gibi fobilerde altta yatan geçmişe ait duygulara dokunulmadan sadece davranışı değiştirmeye yönelik çalışmalar çare değildir veya başarı geçicidir.

Hayatımızda önemli ve kalıcı değişiklikler yapmak istiyorsak en derinlerde yerleşmiş duygularımızı bulmamız ve boşaltmamız gerekir

Regresyon uygulamaları ile yaşamımızdaki geçmişin yüklerinden, korku kaygı gibi olumsuz duygularından özgürleşebilir, müthiş bir değişim başarabiliriz.

GEÇMİŞİ TEMİZLEMEK BUGÜNÜMÜZÜ VE GELECEĞİMİZİ DÜZELTMEK DEMEKTİR